Dinsdag 1 november naar de première van ‘Grenspost Zinnenwald’ door Orkest de Ereprijs in het Compagnie Theater geweest.
Terwijl de rampen om je oren vliegen, de onmenselijke situaties je naar de keel grijpen vraag je je als publiek bij tijd en wijle af of jij nu het publiek van de voorstelling of de televisieshow bent.
Drie jonge zangeressen vertalen het harde leven aan Grenspost Zinnenwald. De vulgaire teksten worden zo feitelijk gebracht en door de zangstijl zo uit hun verband gehaald dat je soms niet anders kan dan gniffelen. Dit donkere spel wordt voor de toeschouwer doorbroken met sterke rekwisieten en live videobeelden. Door deze videobeelden lijkt er een dubbeling van de werkelijkheid op het toneel te ontstaan waardoor je je als publiek tijdens het stuk in drie verschillende werelden kunt wanen.
Het orkest, de zangeressen en de technicus passen maar net met zijn allen op de speelvloer. Hierdoor lijkt het orkest een soort woud van onverschillige omstanders die het publiek vragen: waar sta jij?
Ga deze muziektheater voorstelling nog beleven: http://www.compagnietheater.nl/voorstelling/grenspost-zinnenwald-spel-zonder-grenzen.html